20 C
Скопје

ФОТО: Ова се десетте најлајкувани фотографии на Инстаграм за 2020 година

Фотографијата која се наоѓа на првото место има речиси 20 милиони лајкови…

Иако Инстаграм ги отстрани лајковите оваа година, тоа не значи дека понатаму нема да можеме да знаеме кој е најпопуларен на оваа социјална мрежа.

Важните случувања од животот на познатите лица и оваа година го привлекуваа нашето внимание, а по се изгледа дека ѕвездите оваа година се повеќе се отворија и се покажаа во вистинското светло, поминувајќи долг период затворени дома, што особено им се допадна на оние кои будно ги следат.

Кои фотографии имаат најмногу лајкови? Погледнете во продолжение…

10. Коби Брајант – 14,1 милион лајкови

Фото: Инстаграм

9. Кајли Џенер – 14,2 милиони лајкови

Фото: Инстаграм

8. Кристијано Роналдо – 14,3 милиони лајкови

Фото: Инстаграм

7. Кајли Џенер – 14,4 милиони лајкови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie ? (@kyliejenner)

6. Кајли Џенер – 15,3 милиони лајкови

Фото: Инстаграм

5. Леброн Џејмс 15,4 милиони лајкови

Фото: Инстаграм

4. Кајли Џенер – 15,9 милиони лајкови

Фото: Инстаграм

3. Лионел Меси – 16,2 милиони лајкови

Фото: Инстаграм

2. Чедвик Боузман – 19,1 милион лајкови

Фото: Инстаграм

1. Кристијано Роналдо – 19,5 милиони лајкови

Фото: Инстаграм

Поврзани вести

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

ВИДЕО | Ова попладне вкусете ја најчоколадната торта во светот: Сега знаеме каков вкус има чистото совршенство!

Слободен печат

Остави Коментар