12 C
Скопје

ФОТО | Ова е доказ дека Ромео Бекам би можел да ги надмине славните родители: На кого повеќе ви наликува?

Ромео Бекам, средниот син на Викторија и Дејвид Бекам, е на добар пат сам да изгради успешна кариера.

Малиот Ромео неодамна се појави на насловната страница на магазинот Вог.

Фотографиите и снимките со Ромео во главна улога привлекоа големо внимание од светската јавност, а на својот миленик особено е горда славната мајка. Викторија со успехот на својот насленик се пофали на социјалните мрежи, истакнувајќи колку е горда на него, а ист коментар имаше и фудбалската легенда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROMEO (@romeobeckham)

Меѓу бројните коментари кои го величат успехот на младата ѕвезда во подем, има и многу од оние кои истакнуваат дека Ромео неверојатно личи на неговата мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by L’Uomo Vogue (@luomovogue)

Модните едиторијали, покрај останатото, ги одбележаа и необичните комбинации на облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Срцето на симпатичниот Ромео го освои инфлуенсерката Миа Реган, во чија љубов тој ужива околу една година. Таа му дава безрезервна поддршка и корисни совети бидејќи и таа се занимава со моделинг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROMEO (@romeobeckham)

Прочитајте и...  ВИДЕО: Пет големи хитови кои требало да бидат отпеани од сосема други личности

Поврзани вести

Анџелина Џоли ја продаде сликата на Черчил која ѝ ја подарил Бред Пит

Слободен Печат

Кристина Бошнакова ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со превкусен колач од чоколадо и шумско овошје

СП.

Д-р Крстеска: Со протоколот на липосукциска исхрана, мастите се претвораат во енергија

Јасмина Кантарџиева Димков

„Фрајле“ добија конкуренција: „Камби“ е новиот сплитски машки состав кој добро пее и уште подобро изгледа

Слободен Печат

„Дајте музика“ со стари и нови македонски хитови за сите генерации

СП.

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија ги збунија обожавателите: За шест месеци повторно станаа родители?

Слободен Печат

Остави Коментар