6 C
Скопје

ФОТО | Одлични фризури за оваа пролет: Стилизирајте ја вашата коса вака и ќе изгледате двојно помладо!

Стилистите велат дека ова се фризурите кои задолжително треба да ги пробате оваа пролет, а кои воедно и ќе ве подмладат…

Вистинскиот избор на фризура е многу важен. Од фризурата зависи дали ќе изгледаме феноменално или 10 години постаро, па токму затоа потребно е внимателно да ја изберете онаа која совршено ви одговара и ве подмладува.

Пролетта полека ни се приближува, па токму затоа стилистите излегоа со предлози за хит фризури за ова годишно време, послушајте ги нема да погрешите…

Фризерите се едногласни, кратката коса многу подобро им прилега на дамите во зрели години, па токму затоа боб фризурата е одличен избор. Уште доколку е во повеќе бои во природни нијанси, тоа е полн погодок.


Плетенки се секогаш добар и елегантен избор


Сирена или морски бранови за подмладување

Опуштено репче за лежерен, елегантен и дамски стил

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LilouBlue Designs (@liloubluedesigns)

Разбушавена пунџа за кежуал и пријатен изглед

Прочитајте и...  ВИДЕО | Членовите на кралското семејство пристигнаа во замокот Виндзор: Светските медиуми во живо ја пренесуваат церемонијата по повод погребот на принцот Филип

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар