17.8 C
Скопје

ФОТО | Мајкл Даглас на матурската вечер на неговата ќерка: Мислеа дека сум нејзиниот дедо

Славниот актер Мајкл Даглас ја раскажа непријатната ситуација што ја доживеал на прославата за матурата на неговата ќерка Керис во шоуто Кели Кларксон.

Имено, родителите на другите матуранти помислиле дека Мајкл е нејзиниот дедо, а не нејзиниот татко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Douglas (@michaelkirkdouglas)


„Беше убаво. Јас сум многу горд на неа. Но, ми беше малку непријатно и звучеше грубо кога другите родители ми рекоа: Честитки, мора да се гордееш со својата внука. Во ред е. Не го сфатив тоа сериозно, тие само се обидоа да бидат љубезни“, изјавил Мајкл.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CZD (@carys.douglas)


Дипломирањето билo виртуелно поради пандемијата, а актерот подоцна објави семејна фотографија од прославата на својот инстаграм – профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CZD (@carys.douglas)


„Керис, честитки за тебе и целата твоја генерација. Мајка ти и јас сме многу горди на тебе. Те сакаме многу и сме возбудени за твојата иднина затоа што најдоброто допрва доаѓа. Тато“, напиша актерот покрај фотографијата.

Мајкл и неговата сопруга Кетрин Зета – Џонс ги имаат ќерката Керис и синот Дилан, а со Диандра Лукер го има синот Камерон.

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар