-6.1 C
Скопје

ФОТО: Контроверзен богаташ – На свадба дошол со 6 трудници, сите бремени од него!

Ова не е некаков филмски трик. Само живееме одличен живот, изјави Прити Мајк и напомена дека тие се среќно семејство. Следбениците под фотографиите му пишуваа дека не им е јасно што се случува во неговиот живот…

Контроверзниот богаташ и сопственик на ноќниот клуб „Mike Eze-Nwalie Nwogu“, попознат под името Прити Мајк, ја изненади јавноста откако на венчавката на пријател од Нигерија дошол со шест трудници. За работата да биде уште почудна, тој изјавил дека сите жени се бремени од него.

Instagram
Instagram

Со 250.000 следбеници на социјалните мрежи тој сподели фотографии од венчавката со сите шест девојки кои биле слично облечени.

Instagram
Instagram

„Ова не е некаков филмски трик. Само живееме одличен живот“, изјави Прити Мајк и напомена дека се среќно семејство. Но, на неговите следбеници нешто не им беше јасно, па во коментарите постојано прашуваа што се случува и дали ова воопшто е нормално.

Instagram
Instagram

Збунета сум“, коментираше нигериската актерка и режисерка Етиноса Идемудиа.

Instagram
Instagram

Уште претходно овој богаташ тврдеше дека има повеќе љубовни партнерки истовремено. Минатата година тој позираше со пет жени и изјави дека сака да се ожени со две поранешни девојки и три сегашни.

„Сите имаме соништа и фантазии“, изјави тој.

Instagram
Instagram

Пред три години Мајк, според пишувањето на нигериските медиуми, бил уапсен поради тоа што на девојките им ставал ланци и ги шетал на улица. Потоа потпишал изјава дека повеќе нема да го прави тоа, ниту пак ќе прави други деградирачни работи над жените.

Преземено од Еспресо.мк

Прочитајте и...  Дамите лудуваат по новиот Шварценегер: Синот на Арнолд е новиот миленик на женската публика

Поврзани вести

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Слободен печат

ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Гледачите се пожалија дека не можат да спијат откако ја гледале серијата за еден од најморничавите сериски убијци

Слободен печат

Не се обидувајте да ги измамите: Хороскопски знаци кои веднаш ги „намирисуваат“ лажговците

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на Селена Гомез ќе ве освои од прва: Оваа песна е химна на љубовта!

Слободен печат

ФОТО: Синот на Бекамови го продава својот оштетен блузон за 150 илјади долари

Слободен печат

Остави Коментар