7 C
Скопје

ФОТО | Избраникот не штедел на специјално дизајнираниот подарок: Марија Шарапова го покажа скапоцениот веренички прстен

Тенисерката наскоро ќе застане на лудиот камен со избраникот Александар Гилкес.

Славната руска тенисерка Марија Шарапова ужива во среќната врска со англискиот милионер Алекдандар Гилкес, кои неодамна на социјалните мрежи објавија дека се верија, а сега убавата Маша го покажа и скапоцениот веренички прстен.

Откако ја раскина веридбата со словенечкиот кошаркар со српско потекло Саша Вујачиќ и сериозната врска со бугарскиот тенисер Григор Димитров, убавата Маша заплови во врска со англискиот милионер Александар Гилкес.

И судејќи според се тој е оној кој ќе ја одведе пред олатарот. А кога станува збор за вереничкиот прстен, погледнете го….

Фото: Инстаграм

Станува збор за скапоцен дијамантски прстен кој вреди 300.000 фунти, наведуваат англиските медиуми.

Марија на своите следбеници на Инстаграм им го покажа прстенот, известувајќи ги истовремено дека донела одлука во новата година да ја заврши професионалната кариера.

Прочитајте и...  Карактеристики што децата обично ги наследуваат од своите татковци

Поврзани вести

Кои се најголемите опсесии на хороскопските знаци: Јарецот е опседнат со себеси, а Ракот копнее по успех!

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Деми Ловато: Случајно ослабев, мирна сум

Слободен печат

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат

Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Слободен печат

ФОТО | Беше една од најубавите на која ѝ се восхитуваа и мажите и жените: Славната манекенка денес не личи на себе и ретко се појавува во јавноста

Слободен печат

Остави Коментар