9 C
Скопје

ФОТО: Го преживеа падот на авионот на Шапекоенсе, сега преживеа нова голема несреќа!

Животот пишува романи, а еден дефинитивно може да се напише и за Ервин Тумири. Тој беше во авионот во кој се наоѓаа фудбалерите и стручниот штаб на Шапекоенсе пред пет години, кога се случи страшна несреќа во која животот го загубија скоро сите фудбалери на тој клуб.

Од сите кои беа во авионот, преживеаја шестмина, вклучувајќи го и Тумири, техничар за авијација.

Јужна Америка ја потресе уште една несреќа, во Боливија, во близина на градот Чочабамба, автобус падна во провалија каде што повеќе од 20 лица го загубија животот и повеќе од 30 беа повредени.

Тумири бил меѓу повредените.

Прочитајте и...  Почнува рамазанскиот пост

– Спиев и слушав музика, но се разбудив кога луѓето почнаа да врескаат. Jас се фатив за предното седиште, знаев дека ќе се срушиме бидејќи автобусот одеше со голема брзина. Постојано се држев додека не стигнавме на земја. Излетав, седнав, коленото беше повредено и реков..повторно, не ми се верува. Потоа дојдоа да нè спасат, не бев во бесознание. Мислам дека бев првиот што беше изнесен горе – рече Тумири по несреќата.

Поврзани вести

ВИДЕО: Убиен ученик, ранет полицаец при пукање во средното училиште Остин-Исток Магнет во Ноксвил

Слободен печат

Експерти на ЕМА во Москва ја проценуваат вакцината „Спутник В”

Слободен печат

Почнува рамазанскиот пост

Слободен печат

🔴 СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг од 7.30 до 10.30 е во тек!

СП.

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Слободен печат

Денеска се празнува Светиот свештеномаченик Ипатиј, епископ Гангрски

Слободен Печат

Остави Коментар