15 C
Скопје

ФОТО: Атиџе Муратова од „Медена Земја“ доби мебел во својот дом – и тоа во медова боја

Сузана Турунџиева повторно сподели нови заеднички моменти од дружењето со Атиџе Муратова

„Медена земја“ можеби не и ја донесе финансиската сигурност што главната протагонистка Атиџе Муратова ја очекуваше, но и донесе нови пријатели и познаници, кои се трудат да и помогнат.

Атиџе од „Медена земја“ низ солзи: Помогнете ми луѓе, се плашам за сопствениот живот

Реакции од екипата на „Медена земја“: Никој не ја заборави Атиџе

Едно такво пријателство со познатата водителка и пејачка Сузана Турунџиева и Атиџе не беше спречено ниту од пандемијата на коронавирусот. Двете дами го користеа секој момент да го поминат заедно, а секое нивно дружење да го збогатат со многу музика и песни.

Сузана Турунџиева денеска сподели фотографија со Атиџе Муратова со која оддаваат почит на револуционерот Гоце Делчев, убиен на денешен ден во Баница / 04 мај 2021 / Фото: Фејсбук

Главниот фокус на Сузана и сите хумани луѓе кои Атиџе ги освои со својата животна приказна во последниов период беше да и обезбедат пристоен дом.

ВИДЕО: Атиџе од „Медена земја“ доби стара куќа, со помош на Сузана Турунџиева собира пари да ја опреми за живеење

На својот фејсбук-профил Турунџиева сподели  фотографии на кои Атиџе ужива во удобноста на новиот мебел во медова боја, заблагодарувајќи се до компанијата која ги изработила специјално за хероината од филмот „Медена Земја“.

Атиџе со новиот мебел / Фото: Сузана Турунџиева

Прекрасна трпезарија во медова боја, табуретки, фотелја, масичка со огледало и уште неколку додатоци за во новата куќа кои ја усреќија Атиџе, стои во објавата на Турунџиева.

Фото: Сузана Турунџиева

Новиот дом на Атиџе Муратова се наоѓа во с. Дорфулија, Лозово.

Поврзани вести

По долга борба со болеста почина актерот Феџа Стојановиќ

Слободен печат

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Слободен печат

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Слободен печат

Mоќни намирници од кујната кои го забавуваат стареењето на кожата

Слободен печат

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

Слободен печат

Остави Коментар