16 C
Скопје

Tag : атиџе муратова

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Атиџе Муратова од „Медена Земја“ доби мебел во својот дом – и тоа во медова боја

М.Р
„Медена земја“ можеби не и ја донесе финансиската сигурност што главната протагонистка Атиџе Муратова ја очекуваше, но и донесе нови пријатели и познаници, кои се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сузана Турунџиева ѝ го честиташе роденденот на својата мајка со зборовите на Атиџе: Мајката и цел живот на грб да ја носиш, пак должен ќе ѝ останеш…

М.Р
Хероината од филмот „Медена земја“ Атиџе, последната жена – одгледувач на диви пчели во Европа, живееше сама со својата мајка се до нејзината смрт. Како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Иста судбина“ е името на првата заедничка песна на Сузана Турунџиева и Атиџе Муратова

М.Р
За искреното пријателство на хероината од филмот „Медена Земја“, Атиџе Муратова и нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева пишувавме многупати. Нивното пријателство не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Атиџе запеа со младата и талентирана Дени Жерновска

Ирена Трајкова
Пријателството на Сузана Турунџиева и хероината од „Медена земја“ Атиџе Муратова стана од омилените приказни на македонската јавност. Едноставно сите уживаме во нивните дружби и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сузана Турунџиева за Атиџе: Скромноста не е за секого… Најмногу им прилега на оние кои би имале зошто да бидат нескромни!

Слободен печат
Сузана Турурнџиева на својот инстаграм профил сподели уште една фотографија со хероината од документарниот филм „Медена земја“ – Атиџе Муратова. Под фотографијата Сузана напиша: „Скромноста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Атиџе од „Медена земја“ со празнична фотографија: Пријателството со Турунџиева продолжува и во новата година!

М.Р
„Од накит има само очи… ОЧИ, ПОЛНИ ЧОВЕЧНОСТ И ДОБРИНА! Да ја немаше ќе требаше да ја измислиме“, напиша Турунџиева под фотографијата која ја објави...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Реакции од екипата на „Медена земја“: Никој не ја заборави Атиџе

Слободен Печат
Екипата што стои позади филмот „Медена земја“ кој ја раскажа неверојатната приказна на Атиџе и го допре цел свет, реагираа по апелите за помош за...
Вести Македонија

Полицијата од Свети Николе постапува по поплаките на Атиџе Муратова

Слободен печат
Полициски службеници од Свети Николе во моментов постапуваат по телефонската дојава од 56-годишната Атиџе Муратова, главната хероина на документарниот филм „Медена Земја”, која реагирала дека...
Вести Македонија Слајдер

Атиџе од „Медена земја“ низ солзи: Помогнете ми луѓе, се плашам за сопствениот живот

Слободен печат
Полицијата не сака да ми помогне, ве молам помогнете ми некако. Многу сум уплашена и вака повеќе не можам да живеам, изјавила низ солзи Атиџе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Конечно и се исполни желбата: Атиџе од „Медена земја“ ја сними својата прва песна „Покрај река Брегалница“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Атиџе Муратова, ѕвездата од документарниот филм „Медена земја“, конечно влезе во музичко студио и ја сними песната „Покрај река Брегалница“. Станува збор за песна која...