16 C
Скопје

Tag : мебел

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Атиџе Муратова од „Медена Земја“ доби мебел во својот дом – и тоа во медова боја

М.Р
„Медена земја“ можеби не и ја донесе финансиската сигурност што главната протагонистка Атиџе Муратова ја очекуваше, но и донесе нови пријатели и познаници, кои се...
Хроника

Уапсен Србин во Австрија: Заедно со користен мебел превезувал и дрога

Во одморалиштето на автопатот Вестаутован во Бергхајм-Касерн, Салцбург, цариниците откриле околу 37 килограми марихуана во еден мал камион. Возачот, 35-годишен српски државјанин, тврдел дека не...
Хроника

Машина му ги исече рацете на работник во фабрика за мебел

Машина до лактовите му ги исекла рацете на С.Г. (59). Немилиот настан се случил во Иванјица. Повредениот работник итно бил пренесен во болница каде бил...
Вести Ви Препорачуваме Свет Слајдер

Што се е заглавено во Суецки Канал: Околу 130.000 грла животни, 110 контејнети со мебел од „Икеа“, француски даб за паркети

Слободен печат
Повеќе од 360 пловни објекти беа „заглавени“ на северот на Суецкиот Канал, во Средоземното Море и во Црвеното Море на југот, откако огромниот брод со...
Вести Македонија

Tука ќе склучам брак, рече градоначалникот Богдановиќ по враќањето на вредниот мебел во старото Матично

Слободен печат
Вредниот мебел изработен пред 70 години од врвниот резбар Нестор Алексиев-Мирчевски, е реставриран и поставен во реновираниот објект на старо Матично во Општина Центар. Мебелот...
Вести Скопје Слајдер

Шилегов: Напуштениот резбан мебел од поранешно Матично ќе биде поставен во Соборниот храм

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов изјави дека напуштениот резбан мебел во поранешно Матично, ќе биде даден на МПЦ за да се постави во Соборниот храм....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вељко вложува 100.000 евра во имотот во Тител: Погледнете што планира да направи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вељко Ражнатовиќ започна со уредување на имотот во Тител, за секој детаљ да биде по мерка на неговата сопруга Богдана. – Цеца како подарок во...
Вести Македонија Слајдер

Јовановски: Ова е политичка одлука, парите рекетирани во оваа Македонија барајте ги кај Зоран и Вице Заеви (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Ова е политичка одлука. Парите рекетирани во оваа Македонија барајте ги кај Зоран и Вице Заеви, рече Бојан Јовановски познат како Боки 13 откако судијката...
Хроника

Изгаснат е пожарот во кој целосно изгоре погон за производство на мебел

По скоро четири часа изгаснат е пожарот во кој целосно изгоре погон за производство на мебел, лоциран на излезот од Струмица на стариот пат кон...
Хроника

Гори погон за мебел во Струмица

Горан Наумовски
Пожар утрово избувна во погон за производство на мебел лоциран на излезот од Струмица на стариот пат кон Радовиш пред местото Ракиџиски мост. Патот кон...