16 C
Скопје

Tag : нов дом

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Атиџе Муратова од „Медена Земја“ доби мебел во својот дом – и тоа во медова боја

М.Р
„Медена земја“ можеби не и ја донесе финансиската сигурност што главната протагонистка Атиџе Муратова ја очекуваше, но и донесе нови пријатели и познаници, кои се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕирнете во прекрасната вила на Џон Бон Џови која чини неверојатни 43 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат
Домот на фронтменот на групата „Бон Јови“ има поглед кон океанот и изгледа нереално добро… Познатиот рокер Џон Бон Џови во текот на неговата успешна...
Вести Македонија

Нов достоинствен дом ќе добие „Танец“

Слободен печат
На иницијатива на директорот на Н.У. „Танец”, Мартин Вучиќ, на 72. владина седница одржана на 23 јуни 2020 година, беше разгледано и одобрено поднесеното барање...
Спорт Фудбал

Азар ја купи „црната куќа“ во Мадрид за 11 милиони евра (ФОТО)

Слободен печат
Еден Азар во сабота за прв пат ќе игра на официјален натпревар како фудбалер на „кралскиот“ клуб против Селта Виго, а веќе си пронајде нов...