Феноменална природна и без шминка на 52 години: Џенифер Анистон објави спонтано селфи кое ги воодушеви сите

џенифер анистон
Фото: Принтскрин / Instagram

Се чини дека Моника Гелер не е единствената чија коса тешко ја поднесува влажноста. Џенифер Анистон на својот инстаграм-профил објави пар селфи фотографии без шминка, на кои ги покажа нејзините тврдоглави природни брановити прамени.

„Океј, влажност… Одиме! @lolavie“, напиша 52-годишната актерка на својата објава, посочувајќи на нејзината линија на производи за нега на коса.

Познатите пријатели на Анистон не можеа да се заситат од нејзините кадрици, па Рис Витерспун, Рита Вилсон, Мишел Фајфер и Октавија Спенсер беа меѓу оние кои со коментари на објавата го пофалија природниот изглед на актерката.

„Сепак, секси коса во кревет“, напиша Али Вентворт, додека Сара Фостер додаде: „Искрено, многу ми се допаѓа“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

Анистон, која незаборавно инспирираше голем број жени да ја побараат „Рејчел“ фризурата од своите салони во 90-тите, косата вообичаено овие денови ја носи мазна и права.

Актерката го лансираше првиот производ на „LolaVie“, средство за отплеткување на коса и сјај, кое чини само 25 долари, во септември минатата година, подоцна додавајќи регенератор од 29 долари во линијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LolaVie (@lolavie)

Во интервју своевремено таа ја опиша нејзината коса како со „300 личности“, додавајќи дека нејзината непослушност ја инспирирала да го создаде својот бренд.

„Нема ниту еден производ што го прави истото. Отсекогаш било проблем да се израсне и да се одржи здрава. Значи, тоа беше мојот трн, секако, и затоа сето ова ми е многу органско, да се соочам со производ за коса и да речам: „Ајде да направиме нешто одлично““, рече таа.

Дури и поранешниот сопруг на Анистон, Џастин Теру не може да ја негира моќта на нејзините производи. Во декември, тој објави слика од отсуството на лекување на неговите приказни на Инстаграм, пишувајќи: „ЛолаВие ФУНКЦИОНИРА“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LolaVie (@lolavie)

Видео на денот