17.8 C
Скопје

Tag : селфи

Вести Некатегоризирано Регион Слајдер

Трагедија заради селфи? 20 годишно момче од Војводина се качи на вагон, го убија 25.000 волти

Слободен печат
Бојан Алексиќ (20) од Кленак, Војводина, почина вчераутро околу 3 часот на железничката станица во Рума, кога од засега непознати причини се обидел да се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Најјакото селфи на светот: Ваква екипа нема никаде!

Слободен печат
Актерот Силвестер Сталоне објави видео снимка на својот Инстаграм профил, која ја нарече „најјакото селфи“ бидејќи во истиот кадар се наоѓаат некои од најголемите актерски...
Спорт Фудбал

И надежите сонуваат Европско: Победничко селфи од Алмати! (ФОТО)

Слободен печат
Извонредна игра на македонската репрезентација до 21 година на гостувањето против Казахстан и убедлива победа од 4:1 во рамки на квалификациите за Европското првенство. Нашиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Разголено селфи пред огледало на пејачката Елена Петреска! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Елена Петреска е доста активна на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде објавува фотогрфии со семејството, децата, сопругот… Но, има денови кога Петреска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Никол Кидман и Том Круз има само 3 селфи-фотки на Инстаграм, а на последната и коментираше Шерон Стоун! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ќерката на славниот холивудски актер Том Круз (58) и актеркатар Никол Кидман (53), Изабела Кидман Круз, на Инстаграм објави необична селфи-фотографија. На профилот ја следат...
Вести Свет

Фатално селфи од кола во движење: Британка излета низ прозор во обид да направи совршена снимка

Слободен печат
Жена излета од автомобил на прометна сообраќајница во област во Лондон додека се обидувала да направи совршена видео снимка на Снепчет, изјавија од локалната полиција,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мишел Фајфер на 62 години воодушеви со деколте и лице без шминка: Еднаш убава, засекогаш убава! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската актерка и продуцентка Мишел Фајфер (62) на социјалните мрежи објави селфи во костим за капење, во кој покажа совршена кожа и деоклте, на кое...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Тони Брекстон откри како е подготвена на летото, а нејзините фанови не можат да веруваат како таа изгледа на 52 години. „Плажите се отворени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бен Афлек ја потврди врската со прекрасната Бонд девојка! (ФОТО)

Слободен Печат
Прекрасната актерка Ана де Армас го прослави 32-ри роденден во друштво на своето момче кое конечно ја потврди нивната врска, холивудскиот актер Бен Афлек. Парот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали децата ги прекинаа во нешто: Роналдо и Георгина голи во кревет? (ФОТО)

Васко Спасоски
Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо своите следбеници на Инстаграм денес ги почести со утринска семејна фотографија. Роналдо и Георгина позираа во кревет...