20 C
Скопје

Федерер се откажа од Мастерсот во Рим

Рожер Федерер ќе го прескокне и вториот голем турнир на земјени терени, Мастерсот во Рим бидејќи го нема на листата на учесници.
Со откажувањето од Мастерсот во Рим, Федерер годинава останува на само еден одигран турнир, во Доха, Катар каде загуби во вториот дуел.

Швајцарецот од Мастерсот во Рим кој ќе се игра од 9. до 16. мај, се откажа поради повреда, а засега сè уште не е познато дали ќе игра на Мастерсот во Мадрид кој е закажан една недела порано и ќе се игра од 30. април до 9. мај.

Поврзани вести

Проблеми во рајот: Сопругите и девојките на играчите на Челси внесуваат немир во тимот

Слободен печат

Американците ја одбија понудата на газдата на Спотифај да го купи Арсенал

Слободен печат

ВИДЕО: Коби Брајант постхумно примен во Куќата на славните, емотивен говор на сопругата Ванеса

Слободен печат

Зидан донесе конечна одлука, Перез го сака Италијанецот наместо клупската легенда

Слободен печат

ВИДЕО: Оливеира го нокаутира Чендлер и ја наследи титулата на Хабиб во УФЦ

Слободен печат

ВИДЕО: Леброн се врати по повредата, Лејкерси одат кон плеј-оф дуел со Денвер

Слободен печат

Остави Коментар