Tag : земјени терени

Останатo Спорт

Федерер ќе одмора до Ролан Гарос

Слободен печат
Рожер Федерер одлучи да ги прескокне сите турнири на земјет терен, вклучувајќи ги и мастерс турнирите во Мадрид, Монте Карло и Рим и ќе игра...
Останатo Спорт

Надал: Ги заслужив сите порази, освен еден

Слободен печат
Рафаел Надал изненадувачки во 2019 година сè уште нема триумфирано на ниту еден турнир, а веќе одигра и три на неговата омилена подлога, на земја....