Федерер ќе одмора до Ролан Гарос - Слободен печат

Федерер ќе одмора до Ролан Гарос

Швајцарецот одлучи да ги прескокне сите турнири на земјен терен и ќе игра само на вториот годинешен грен слем турнир.

Рожер Федерер одлучи да ги прескокне сите турнири на земјет терен, вклучувајќи ги и мастерс турнирите во Мадрид, Монте Карло и Рим и ќе игра само на Ролан Гарос, потврди неговиот агент, Тони Годсик.

– Неговиот распоред покажува дека планира да игра само на Ролан Гарос – истакна Годсик.

Федерер веќе неколку години наназад редовно ги пропушта речиси сите турнири на земјени терени со цел што подобро да се подготви за својот омилен турнир, Вимблдон.

Во последните четири години Рожер Федерер само еднаш учестуваше на Ролан Гарос, минатата година кога загуби во полуфиналето од шампионот Рафаел Надал.

Прочитајте и...  Елмас одигра цел натпревар за Наполи, Јувентус победува и без Роналдо (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 1 =

Прочитај повеќе

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат