-4 C
Скопје

Tag : мастерс рим

Останатo Спорт

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ минатата недела се закити со трофеј на Мастерс турнирот во Рим и така некако ги „залечи раните“ после дисквалификацијата на грен слем турнирот...
Останатo Спорт

Сензација во Рим, Шварцман го елиминира Надал

Слободен печат
Актуелниот шампион на Мастерсот во Рим, Рафаел Надал, доживеа неочекувана елиминација во четвртфиналето и остана без можност да ја брани титулата. Подобар од Надал беше...
Спорт Фудбал

Ѓоковиќ освои гем, судијата го „додели“ на Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат
Судијата Начо Форкадел направи урнебесна грешка на дуелот помеѓу Ѓоковиќ и Кепфер во четвртфиналето на Мастерсот во Рим. По освоениот трет гем во третиот сет,...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ се изнамачи со 97. тенисер на светот но обезбеди полуфинале во Рим

Слободен печат
Пласманот во 68. полуфинале на Мастерс турнирите во кариерата за Новак Ѓоковиќ беше обезбеден многу потешко од очекувањата. Првиот носител на турнирот во Рим имаше...
Останатo Спорт

Надал и Лајовиќ ги помешаа пешкирите : Се надевам дека си негативен

Слободен печат
За време на дуелот од осминафиналето на Мастерсот во Рим, Рафаел Надал и Душан Лајовиќ, случајно ги заменија крпите по што следеше интересна конверзација. Looks...
Останатo Спорт

Надал лесно го скрши отпорот на Лајовиќ за пласман во четвртфиналето

Слободен печат
Во третиот меѓусебен дуел помеѓу двајцата тенисери, Надал ја оствари третата победа и сè уште нема загубено сет против Лајовиќ. Српскиот тенисер го загуби гемот...
Останатo Спорт

Српската пресметка во Рим му припадна на Ѓоковиќ

Слободен печат
Ѓоковиќ славеше во два сета со 7:6,6:3 по 130 минути игра, но бројките не ја отслукуваат најдобро состојбата што се случуваше на теренот. Крајиновиќ уште...
Останатo Спорт

Дебакл на шампионката на Австралија Опен, на Мастерсот во Рим не освои ниту еден гем

Слободен печат
Викторија Азаренка која на штотуку завршниот УС Опен играше во финалето и загуби во три сета од Наоми Осака, својата одлична форма ја потврди и...
Останатo Спорт

Надал веќе е во победнички ритам, на полуфиналистот од УС Опен му препушти само два гема

Слободен печат
Шпанецот Рафаел Надал се врати на тениските терени по пауза од шест месеци и веднаш покажа зашто е крал на земјените терени. Вториот тенисер на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ разговараше со првиот човек на АТП за новата асоцијација на тенисери

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ во второто коло од Мастерсот во Рим рутински го совлада Салваторе Карузо во два сета. Ѓоковиќ се врати на терените со победа во...