• мастерс рим

Присуството на Ѓоковиќ на мастерсот во Рим е неприфатливо

Поранешниот италијански тенисер и победник на Ролан Гарос, Адријано Паната, вели дека Новак Ѓоковиќ подобро да не доаѓа во Рим доколку не се вакцинира против коронавирусот. На српскиот тенисер не му беше дозволено да ја брани титулата на Австралија Опен, а сагата во Мелбурн заврши така што Ѓоковиќ беше протеран од земјата бидејќи не беше …

Присуството на Ѓоковиќ на мастерсот во Рим е неприфатливо Read More »