FaceApp лудилото ги зафати и ѕвездите во САД (ФОТО) – Слободен печат
ОстанатoСпорт

FaceApp лудилото ги зафати и ѕвездите во САД (ФОТО)

Најновата апликација која ги залуде луѓето ширум светот, не ги одмина ниту најголемите спортски ѕвезди преку барата.

FaceApp лудилото кое во последните неколку денови е апсолутен хит ширум светот, ги залуде и врвните спортски ѕвезди во САД. Речиси сите најдобри спортисти го прифатија предизвикот и на социјалните мрежи покажаа како ќе изгледаат за 50 години. Од стеф Кари, преку Двејн Вејд до ЏуЏу Смит-Шустер, па дури и цели спортски екипи, покажаа како би изгледале за 50 години.

View this post on Instagram

This #AgeChallenge is wild 😂

A post shared by ESPN (@espn) on

View this post on Instagram

Been #dubnation since day 1 😂

A post shared by Wardell Curry (@stephencurry30) on

View this post on Instagram

Kevin Popovich 📝📝📝

A post shared by Kevin Love (@kevinlove) on

 

View this post on Instagram

🤔🤷🏾‍♂️ Grandpa Wade huh

A post shared by dwyanewade (@dwyanewade) on

 

 

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close