Еурофарм Работник го промовираше Остроушко (ФОТО)

Лани во ЕХФ Купот Остроушко за Еурофарм Работник постигна 41 погодок во групната фаза. Денеска Еурофарм Работник го промовираше како нов играч за натпреварувачката сезона 2019/20.

Оваа сезона ракометарите на тренерот Стефче Алушовски ќе играат во групната фаза од Лигата на шампионите, а дебитираат и во СЕХА Газпром лигата.

Во својата професионална кариера Остроушко беше дел турската екипа на Селка Ескишехир, швајцарскиот Кадетен Шафхаузен. полскиот Азоти-Пулави, белорускиот Мешков Брест, романската Баја Маре, белорускиот Динамо Минск, рускиот Ст. Петерсбург.

Во ЛШ битолчани се наоѓаат во групата Ц со Савехоф, Татран Прешов, Кокс, Бисадоа Ирун и Спортинг. Првиот меч ќе го имаат в недела на 15 септември во спортската сала „Боро Чурлевски“ против португалскиот Спортинг од 17.00 часот.

Прочитајте и...  Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Имаа успешен старт во регионалното натпреварување, на домашен терен со 34:29 славеа против руската екипа на Спартак Москва.

Прочитај повеќе

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен печат

БИБЛ нуди две места за македонски екипи

Слободен печат

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен печат

Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Слободен печат

Хамилтон лут на своите колеги возачи: Сите молчат пред неправдата (ФОТО)

Слободен печат

Македонија ЃП ги прекина тренинзите по позитивните случаи на корона во македонскиот фудбал

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пред точно една година Вардар направи историски пресврт против Барселона и го трасира патот до втората европска титула (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Џордан реагира на убиството на Флојд: Сега е доста. Ужасно сум тажен, повреден и лут

Слободен печат

Хитлер и сериски убиец на трибините во Австралија

Слободен печат

Скандал во САД, НБА шампион претепал момче за време на протестите (ВИДЕО)

Слободен печат

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат