-6 C
Скопје

Tag : владислав остроушко

Ракомет Спорт

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат
Крилото на Вардар заедно со Остроушко се единствените ракометари од двете македонски екипи кои учествуваа во Лигата на шампионите кои се најдоа во поширокиот избор...
Ракомет Спорт

Бебешко пред мечот со Македонија: Нè гледаат како аутсајдери!

Слободен печат
Селекторот на Украина, Сергеј Бебешко вели дека и покрај тоа што не се фаворити за првите две позиции во групата „Б“, ветува дека неговите играчи...
Ракомет Спорт

Остроушко: Верувам во победа против Татран Прешов

Слободен печат
В недела од 17.00 часот македонскиот ракометен клуб Еурофарм Работник ќе го игра петтиот натпревар од групата „Ц“ во Лигата на шампионите против словачкиот клуб...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник го промовираше Остроушко (ФОТО)

Слободен печат
Лани во ЕХФ Купот Остроушко за Еурофарм Работник постигна 41 погодок во групната фаза. Денеска Еурофарм Работник го промовираше како нов играч за натпреварувачката сезона...