Бебешко пред мечот со Македонија: Нè гледаат како аутсајдери!

Најголемата опасност од украинската репрезентација се очекува да биде голгетерот на Еурофарм Пелистер во ЛШ, Владислав Остроушко.

Селекторот на Украина, Сергеј Бебешко вели дека и покрај тоа што не се фаворити за првите две позиции во групата „Б“, ветува дека неговите играчи нема предвреме да се предадат и на сите натпревари ќе оди на позитивен резултат.

Прв ривал на Украинците денеска од 20.30 часот во Виена е селекцијата на Македонија која е благ фаворит, но тоа треба да го докаже на теренот.

Во групата играат уште домаќинот Австрија и репрезентацијата на Чешка во прелиминарната фаза.

– Да се победи против Македонија е првиот предизвик со кој ќе се соочиме со цел да продолжиме да гледаме напред во првенството. Според ракометните експерти се наоѓаме меѓу аутсајдерите на ЕП, но доколку го имаме потребниот карактер и сакаме да се подобруваме, можеме до добар резултат.

Прочитајте и...  Претседателите Пендаровски и Пахор на показна вежба на армиските специјалци во Охрид

Ја анализиравме Македонија, не ги одиграа пријателските натпревари во целиот состав. Мислам дека тие ја развија играта на бековската позиција – имаат голем потенцијал. Имаат пет-шест многу искусни играчи на кои треба да внимаваме – рече Бебешко.

Најголемата опасност во украинската репрезентацијата најверојатно ќе дојде од левиот, голгетерот на Еурофарм Пелистер, Владислав Остроушко, моментно прв стрелец со 65 голови сезонава во Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат

Ф1: Хамилтон со нова пол позиција во Сочи

Слободен печат

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)

Слободен печат