Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Пластичните хирурзи тврдат де се повеќе дами во светот бараат да личат на Меган Маркл.

„Меган има речиси совршено обликуван нос. Правилно ѝ се наместени очите и нејзината брада во облик на буквата V е класично убава. Лицето ѝ е во добра форма и близу е до она што Грците го сметаат за совршено“, изјавил во една прилика естетскиот хирург Де Силва за британските медиуми.

И додека сите му се восхитуваат на нејзиниот нос, кој од профил изгледа многу женствено, сепак, експертите тврдат дека тоа не е „дар од природата“, туку дека и самата војвотка го „доработила“ кај пластичен хирург.

Како што наведуваат хирурзите, на нејзините фотографии од тинејџерските денови јасно се гледа дека нејзиниот нос изгледа поголемо, иако Меган никогаш не признала дека била подложна на било каков вид естетски зафат.

Експертите се согласуваат дека убавината на носот на поранешната актерка е во тоа што тој не е целосно совршен бидејќи на еден дел има мала испакнатина која е речиси невидлива.

Сепак, не е убав само нејзиниот нос, туку и јаболчниците и обликот на вилицата.

Прочитајте и...  Фитнес моделот кој го „полуде“ Инстаграм со своите брзи и ефикасни вежби: Како на брз начин да се спремите за летото (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

СЗО: Како да се заштитите од горештините за време на пандемијата на коронавирусот

Слободен печат

Секси и тренди: Погледнете како ќе изгледа пејачката Теа Трајковска во нејзиниот најнов видеоспот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Популарната султанка Хурем веќе нема да глуми – ќе продава чоколадо, џемови и сладолед

Слободен печат

Аца Лукс и уплати одмор од 5.000 евра на поранешната сопруга! (ФОТО)

Васко Спасоски