Елмас не е меѓу кандидатите за „Златно момче“! (ФОТО)

Еден од нашите најперспективни фудбалери, Елиф Елмас кој ги брани боите на Наполи, претходно беше во Топ 40 фудбалски таленти, но не и во скратената Топ 20 листа.

-Матијс де Лихт (Јувентус), Алфонсо Дејвис (Баерн Минхен), Џанлуиџи Донарума (Милан), Ансу Фати (Барселона), Филип Фоден (Манчестер сити), Матео Гендузи (Арсенал), Ерлинг Халанд (Салцбург), Каи Хаверц (Баер Леверкузен), Жоао Феликс (Атлетико Мадрид), Дејан Јовељиќ (Ајнтрахт Франкфурт), Мојз Кин (Евертон), Канг-ин Ли (Валенсија), Андриј Олексијович (Ваљадолид), Данјел Мален (ПСВ Ајндховен), Мејсон Маунт (Челзи), Родриго (Реал Мадрид), Жадон Санчо (Борусија Дортмунд), Феран Торес (Валенсија), Винисиус Јр (Реал Мадрид), Николо Заниоло (Рома).

Минатата 2018 година наградата ја освои холандскиот одбранбен играч (тогаш во дресот на Ајакс), Матијс де Лихт, кој моментно ги брани боите на Јувентус.

Прочитајте и...  Фудбалска „треска“: 110 натпревари во 39 дена

Елмас (20) имаше репрезентативни обврски во изминатиот период, против Словенија имаше два голови во триумфот од 2:1, а настапи и во Варшава на дуелот против полската селекција.

Прочитај повеќе

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат

Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Слободен печат

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат

Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат