Екс-Вардарците Душебаев и Карачиќ го „шокираа“ Кил! (ВИДЕО)

Во дербито од групата „Б“ немаше победник на дуелот помеѓу Кил и Келце, а Веспрем ја оправда фаворитската улога против Мотор Запорожје.

Во групата каде што настапува и бранителот на титулата Вардар, екипата на Веспрем на домашен терен со 40:28 го совлада Мотор Запорожје. Да потсетиме дека украинскиот клуб приреди изненадување минатата недела совладувајќи го македонскиот шампион во СЕХА лигата.

Но, Унгарците не дозволија никакво изненадување, нова одлична партија имаше нашето лево репрезентативно крило Дејан Манасков со пет голови (5/5, 100%). Поефикасни од него беа Кент Робин Тонесен и Драган Гајиќ со по шест голови.

Ќе одвоиме уште еден интересен меч од истата група, во дербито Кил не ја оправда фаворитската улога, односно одигра само реми против Келце (30:30). За полскиот претставник настапуваат двајца екс играчи на Вардар, и токму тие беа најзаслужни што Келце си замина со голем бод од „Шпаркасен“ арена.

Прочитајте и...  Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Во последниот напад Игор Карачиќ му асистираше на Алекс Душебаев кој беше побрз од звукот на сирената за голема радост кај неговите соиграчи. ВИДЕО ЗАПИСОТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА

Прочитај повеќе

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 4 =

Прочитај повеќе

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат

Фудбалерите на белгиски клуб играле над масовна гробница од Бронзено време

Слободен печат

Најголемата легенда на Бостон носеше дрес на Лејкерси поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Гвардиола: Му се воодушевувам на Реал Мадрид

Слободен печат

Коронавирусот го одложува наредното коло во Серија А

Слободен печат