ЕХФ: Лазаров е најдобриот стрелец во историјата на ЛШ! (ФОТО)

Европската ракометна федерација кратко и јасно за најискусниот македонски ракометар, Кирил Лазаров.

Тој го држи рекордот за најмногу голови во историјата на Лигата на шампионите“.

И сега ЕХФ си постави прашање, колку голови ќе постигне нашиот десен бек во новата сезона за францускиот клуб Нант?

Потсетување дека Нант се наоѓа во групата „Б“ со Барса, Веспрем, Кил, Алборг, Мотор Запорожје, Целје Пивоварна Лашко и ППД Загреб.

Првиот натпревар во новата сезона Нант ќе го има на домашен терен на 16 септември против унгарскиот Веспрем на нашиот Дејан Манасков.

Топ вечна листа на стрелци (вклучувајќи ги и квалификациските кола):

1.Кирил Лазаров 1306 голови
2.Никола Карабатиќ 1038
3.Момир Илиќ 1033
4.Марко Вујин 898
5.Сергеј Рутенка 862
6.Уве Генсхајмер 851
7.Тимур Дибиров 840
8.Ласло Наѓи 818
9.Микел Хансен 780
10.Вид Кавтичник 725

Прочитајте и...  Погледнете го новиот тренинг центар на Ливерпул вреден 50 милиони фунти (ВИДЕО)

Поврзани вести

Победнички старт на Ѓоковиќ на турнирот во Виена

Слободен печат

Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Слободен печат

Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Слободен печат

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат

За да не загуби 500 милиони долари, сезоната во НБА ќе стартува пред Нова година

Слободен печат

Остави Коментар