1 C
Скопје

Еден новозаболен од Ковид 19 во Куманово

Од почетокот на пандемијата во кумановско-липковскиот регион, ковид дијагностицирани се 1.472, а во моментов активни се 379 случаи.

Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира едно новозаболено лица од Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Оздравени се 42 пациенти, соопшти Министерството за здравство.

– Новозаболениот е од веќе познат кластер, изјави директорот на Центарот, д-р Ариф Љатифи

Денеска се извршени 28 тестирања од кои 18 „Мој Термин” и 10 епидемиолошки индикации.

Од почетокот на пандемијата во кумановско-липковскиот регион, ковид дијагностицирани се 1.472, а во моментов активни се 379 случаи.

Прочитајте и...  Русија: Интернетот и мобилните телефони во прекин за време на протести за поддршка на Навални

Поврзани вести

Уапсен шеф на нарко мафија што годишно заработувал над 70 милијарди долари

Слободен печат

Ѓоргиев: Придавката „македонски” останува во записниците на Мешовитата комисија

Слободен печат

ВИДЕО: Медицински персонал во ковид центар прави забава со оро и песни

Слободен печат

Србија четврта во Европа и деветта во светот по стапката на вакцинација

Џо Бајден во зимата на закани и можности

Едвард Лус/Financial Times

ПАНИКА ВО БЕРЛИН: Цела болница во карантин поради британскиот тип на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар