Еден новозаболен од Ковид 19 во Куманово

Од почетокот на пандемијата во кумановско-липковскиот регион, ковид дијагностицирани се 1.472, а во моментов активни се 379 случаи.

Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира едно новозаболено лица од Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Оздравени се 42 пациенти, соопшти Министерството за здравство.

– Новозаболениот е од веќе познат кластер, изјави директорот на Центарот, д-р Ариф Љатифи

Денеска се извршени 28 тестирања од кои 18 „Мој Термин” и 10 епидемиолошки индикации.

Од почетокот на пандемијата во кумановско-липковскиот регион, ковид дијагностицирани се 1.472, а во моментов активни се 379 случаи.

Прочитајте и...  Засилени контроли во Кавадарци, санкционирани 134 возачи

Поврзани вести

Вучиќ пристигна во Црна Гора за погребот на владиката Амфилохие

Слободен печат

ВИДЕО: Фатен еден осомничен за нападот во Лион, каде беше ранет грчки свештеник

Слободен печат

Милер: Доколу победи Трамп ќе се заострат правилата за влез на имигранти во САД

Слободен печат

Се бараат донации на Фејсбук, а возниот парк на Заеви чини колку 10 амбулатни возила, бесни од опозицијата

Слободен печат

Костадинов објави дека обезбедиле возило за струмичката болница, ќе пристигне во декември!

Слободен печат

Коронавирус меѓу државниот врв во Турција

Слободен печат

Остави Коментар