2 C
Скопје

Tag : Центарот за јавно здравје

Вести Ви Препорачуваме Македонија

ЦЈЗ алармира: Расте бројот на заболени, повеќето се од британски сој, можен е трет бран

Директорот на Центарот за јавно здравје Беким Зекири во изјава за „Слободен печат“ информира дека бројот на позитивни случаи на ковид-19 е во пораст. -Во...
Вести Македонија

Еден новозаболен од Ковид 19 во Куманово

МИА Агенција
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира едно новозаболено лица од Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Оздравени се 42 пациенти, соопшти Министерството...
Вести Македонија

Дванаесет новозаболени од Ковид-19 во Куманово

МИА Агенција
Центарот за јавно здравје во Куманово во последниве 24 часа евидентира 12 новозаболени лица од Ковид-19, сите од градот, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена...
Вести Македонија

Центарот за јавно здравје Куманово регистрира 18 нови заразени, двајца пациенти починаа

МИА Агенција
Центарот за јавно здравје Куманово во последните 24 часа евидентира 18 новозаболени лица од Ковид-19,  17 од Куманово и еден од Липково, соопштија денеска надлежните од јавната...
Вести Македонија

Тројца заболени од Ковид-19 во тетовско

МИА Агенција
На подрачјето на шестте тетовски општини Центарот за јавно здравје Тетово денеска регистрираше три нови случаи со коронавирус. -Општина Тетово денес има два нови случаи...