-2 C
Скопје

Tag : новозаболен

Вести Македонија

По еден месец Делчево денеска без ниту еден новозаболен од Ковид-19

Слободен печат
Надлежните од Здравствен дом Делчево информираат дека по 14 август 2020 година, кога се појави првиот позитивен случај на Ковид-19, ова е прв пат да...
Вести Македонија

Еден новозаболен од Ковид 19 во Куманово

МИА Агенција
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира едно новозаболено лица од Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Оздравени се 42 пациенти, соопшти Министерството...
Вести Македонија Слајдер

21 новозаболен од Ковид-19

МИА Агенција
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и Берово-1....
Вести Македонија Слајдер

21 новозаболен од Ковид-19, најмногу во Скопје

Горан Наумовски
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 38 оздравени пациенти во:  Скопје-19, Тетово-3, Струга-9, Битола-4 и Гостивар-3. На Клиниката за инфективни...