7 C
Скопје

Душко Тошиќ со нова љубовна афера? Карлеуша не остана без коментар

На скандалите им нема крај… Овој пат во фокус, повторно се српската пејачка Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ.

Пред некое време српските медиуми почнаа да шпекулираат дека бракот на Карлеуша и Тошиќ носи „стаклени штикли“ поради наводните неверства на Душко и дека кога тогаш се очекува нивната официјална разделба, но, тогаш парот негираше сè.

Сега, српските медиуми повторно го поврзуваат фудбалерот со афери. Наводно, тој е во „тајна“ врска со блогерката и манекенка Ана Јовановиќ. По гласините, Јовановиќ обидувајќи се да ја каже својата страна од приказната.

Instagram
Instagram

Би сакала да ве замолам од мое име, и од името на другите актери во оваа измислена афера, да престанете да објавувате лажни информации затоа што на овој начин им нанесувате голема штета на две семејства, особено на нашите деца“, напиша Ана, која има три деца со српскиот музичар Пеџа Јовановиќ.

Прочитајте и...  Објавена листата со пејачи кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите

Српските медиуми пишуваат дека Ана објавила фотографија од истото место во Дубаи, каде Тошиќ одмарал во тоа време, но ги избришала објавите бидејќи се плашела дека некој ќе ги поврзе и ќе ја разоткрие аферата.

Instagram
Instagram

По скандалот, Јелена Карлеуша не остана без коментар.

Драга Ана, тие се за жалење, затоа што живот исполнет со толку многу омраза и зло не е живот“, рече Карлеуша.

Расплетот на оваа приказна останува нејасен…

Поврзани вести

ФОТО | Цената на сите детали кои Меган ги носеше на интервјуто на деценијата: Еден е посебно драгоцен, а со тој ѝ одаде почит на починатата принцеза Дијана

Слободен печат

Снежана Василевска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со неодоливиот германски колач Комисброт

СП.

Не постои пооригинална честитка за 8 Март: Најубавите цитати за жените што ги смислиле големите писатели

Слободен печат

Многу изненадувања за 8 Март со myWorld

СП.

Објавена листата со пејачи кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите

Слободен печат

ФОТО | „Ова е сатанизам“: Северина ги вознемири верниците – Цел викенд враќаше на навредливи коментари

В.Т.

Остави Коментар