Дури шест члена на Фенербахче со симптоми на коронавирус

Првиот човек на турскиот тим, Али Коч, потврди дека шест члена на тимот имаат симптоми на коронавирус, но само административниот менаџер Ченк Ренда е хоспитализиран.  КОч не открива дали меѓу нив има кошаркари или станува збор за вработени во администрацијата на клубот.

– Шест лица појавуваат симптоми на коронавирус и нивните примероци се испратени во Министерството за здравство. Кога ќе пристигнат информациите од таму, ќе ја известиме јавноста за резултатите. За среќа никој не мора да остане во болница освен административниот менаџер Ченк Ренда – изјави Коч.


Првиот човек на турскиот гигант изјави дека платите на вработените нема да бидат намалени.

Прочитајте и...  Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат