Tag : симптоми на коронавирус

Кошарка Спорт

Дури шест члена на Фенербахче со симптоми на коронавирус

Слободен печат
Првиот човек на турскиот тим, Али Коч, потврди дека шест члена на тимот имаат симптоми на коронавирус, но само административниот менаџер Ченк Ренда е хоспитализиран. ...
Спорт Фудбал

Пепе Реина: Имав симптоми на коронавирус и многу среќа

Слободен печат
Шпанскиот голман Пепе Реина тврди дека ги имал сите симптоми на коронавирусот и дека во овие моменти состојбата му е многу подобра, откако беше во...
Спорт Фудбал

Тројца фудбалери од Премиер лигата со симптоми на коронавирус

Слободен печат
Денеска цел фудбалски тим од Премиер лигата е тестиран откако тројца неименувани фудбалери имале симптоми дека се заразени со коронавирус. Англиските медиуми не го објавија...