Домашен трик кој ќе ви ги избрише темните кругови околу очите за само 15 минути (РЕЦЕПТ) - Слободен печат

Домашен трик кој ќе ви ги избрише темните кругови околу очите за само 15 минути (РЕЦЕПТ)

Имате проблем со темни кругови околу очите? Еве што да направите…

Со цел полесно да се справувате со нив, почнете да пиете повеќе вода и обидувајте се да спиете на грб. Исто така, постои и еден одличен рецепт кој можете многу лесно да го направите во вашиот дом. Сè што ви е потребно е 1/2 лимон и 1/6 патлиџан.

Во еден сад измешајте ги сокот од патлиџан и сокот од лимон. Не грижете се за семките бидејќи оваа смеса ќе ја нанесувате со помош на стапче. Пред нанесувањето не заборавајте добро да го исчистите вашето лице, а потоа нежно, во едно движење, нанесете ја смесата врз вашите темни кругови под очите. Оставете ја да делува 15 минути и потоа измијте ја со вода и нанесете хидратантна крема.

Прочитајте и...  М-р Ели Маказлиева: Зошто се битни книгите во развојот на децата?

Лимонот содржи антиоксиданси и витамин Ц, па токму затоа ќе осветли вашата кожа, додека пак патлиџанот е преполн со антиоксиданси и витамините Б1, Б2, Б3, Б6 и А.

Прочитај повеќе

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Слободен печат

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Слободен печат

Лорен Дрејн е најзгодната медицинска сестра на светот (ФОТО)

Слободен печат

Луна Џогани со длабокото деколте ги стави градите во прв план! (ФОТО)

Слободен печат

„Најголемата лага по Дедо Мраз“: Познатата емисија „Карпул Караоке“ всушност е телевизиска измама! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради овој „срам“ Ник Џоунс секогаш ќе ги памти Греми наградите! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

nine − 5 =

Прочитај повеќе

Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Слободен печат

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Слободен печат

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Слободен печат

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Слободен печат

Паоло Коелјо открива: Како да ја пронајдеме сродната душа и да ја привлечеме

Слободен печат

Тајните на Корејците на 50 години да изгледаат 30 години помлади

Слободен печат