7 C
Скопје

Tag : домашен

Здравје Магазин Магазин слајдер

Најмоќниот домашен лек за сувата кашлица – Шолја топло млеко со уште неколку додатоци ќе го реши вашиот проблем!

Слободен печат
Овој народен лек можат да го користат и децата… Кашлицата е грчевита контракција на мускулите, која може да се излекува со народен лек. Доколку во...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Моќен домашен мелем за мускулите и зглобовите: Болките исчезнуваат уште по првото нанесување!

Слободен печат
Ја отстранува болката во рекорден рок – Болката во грбот е се почест проблем. Речиси секој трет човек барем еднаш се соочил со овој вид...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Домашен сок преполн витамини и антиоксиданси: Исцедете калинка за 10 секунди без соковник и неред! (ВИДЕО)

Слободен печат
Калинката е моќен антиоксиданс и пријател на силниот имунитет, а поради својата свежина е одличен додаток и во солените јадења… Според мислењето на експертите сокот...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Подготвени дочекајте ја зимата – Шипката важи за ризница на витамин Ц

Слободен печат
Овој плод успешно се бори против настинката и грипот, многу помага во зајакнувањето на имунитетот и штити од инфекции Шипката е растение што уште од...
Жена Магазин Магазин слајдер

Нема потреба да одите во салон – Направете си сами одличен домашен третман за испукани пети

Слободен печат
Џабе ви се лаковите за нокти и модерните сандали, ако вашите пети изгледаат како кора од дрво. Ниту е женствено, ниту е убаво за очи…...
Забава Магазин Магазин слајдер

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат
Ако летото го минувате во природа, веројатно користите некои од средствата за одбивање на комарци. Сепак, средствата кои се природни и кои се направени дома...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одлична идеја за ова попладне: Чоколаден домашен сладолед – Леден десерт кој брзо се подготвува, а ќе ги освои сите ваши сетила!

Слободен печат
Омилениот летен десерт, па уште и од чоколадо…. Дали можете да замислите нешто послатко во топлите денови? Потребни состојќи: – 5 белки – 10 супени...
Вести Економија

Златните резерви го спасија домашниот пазар во Србија

Слободен печат
Благодарение на инвестирањето во злато последните години, Србија успеа да обезбеди 31,26 тони од овој скапоцен метал и со тоа да го осигура домашниот пазар од...
Спорт Фудбал

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат
Воглавно доминира црвената боја, со бели линии на ракавите и црни на другите делови. Секако, новиот дрес, направен од „Адидас“, го вклучува логото на таа...
Вести Економија

Кина со нов потполно неочекуван развоен план

Слободен печат
Најголемиот кинески политички собир покажа дека Кина ги гледа домашните пазари, а не извозот, како клучни за раст на својата економија, особено во случај на...