Дисингер: Не знам што се случи, игравме добри 40 минути!

Вардар го претрпе и вториот пораз (по ред) сезонава во Лигата на шампионите и тоа повторно со висока разлика овојпат на гостувањето во Унгарија кај Веспрем.

После мечот на прес конференцијата вообичаено доаѓаат тренерот и еден од играчите, но во овој случај Едуард Кокшаров не се појави пред медиумите, туку тоа го направи тренерот на голманите, Дејан Периќ.

Потсетување дека Кокшаров е само привремено решение на тренерската клупа додека не се најде стратег кој ќе ја води екипата, а Писонеро како што и се најави само беше помошник.

Почнувајќи од високиот пораз во СЦ „Јане Сандански“ пред полни трибини од Кил, а сега и денешниот од Веспрем покажува дека европскиот шампион е во криза и под итно треба нешто да се менува.

Прочитајте и...  Михајловиќ ќе „лапне“ три милиони евра од Спортинг Лисабон

– Мислам дека тактички Веспрем се покажа многу подобар од нас. Бевме надиграни во секој аспект од играта. Се боревме, неколку пати доаѓавме до „минус два“ негатива, но Веспрем одигра одлично и заслужено ги освои бодовите – рече тренерот на голманите на Вардар, Периќ.

Ракометарот на Вардар, Кристиан Дисингер:

– Добро се боревме во првите 40 минути, но потоа не знам што се случи. Веспрем возврати со уште повеќе голови во нашата мрежа. Противникот беше многу подобар од нас.

Прочитај повеќе

Фернандеш го прави тоа што му беше задача на Погба

Слободен печат

Кејн му се закани на Тотенхем: Тука се е погрешно, верувајте дека ќе си заминам

Слободен печат

НАЈГОЛЕМО ГЕРМАНСКО ДЕРБИ: Омразата е толку голема што претседателот на Шалке со лавови ги плашел фудбалерите на Дортмунд (ФОТО)

Слободен печат

Новиот Кака на мета на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА ѕвездите во карантин, учат да готват, да шијат…

Слободен печат

Атлетико Мадрид завиен во црно, вчера почина талентиран фудбалер, а денеска клупска легенда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Клоп нуди брдо пари за Дембеле

Слободен печат

Реал го олади Јунајтед, бара половина милијарда за откритието на сезоната

Слободен печат

Пандев и Елмас без плати: Италијанците не даваат пари

Слободен печат

Трамп „лудуваше“ на Твитер па му стигна одговор: Кловну, замолчи и направи нешто

Слободен печат

Михајловиќ ќе „лапне“ три милиони евра од Спортинг Лисабон

Слободен печат

Ливерпул не го ангажира Мурињо поради неговото однесување

Слободен печат