-4 C
Скопје

Tag : дејан периќ

Ракомет Спорт

Тренерот на голманите Периќ го раскина договорот со Вардар 1961!

Слободен печат
Непосредно пред дуелот против Кјелце во Полска во рамките од Лигата на шампионите, ракометниот клуб Вардар 1961 ја информира јавноста дека спогодбено е раскинат договорот...
Ракомет Спорт

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат
Дејан Милосављев дојде во Вардар како замена за Арпад Штербик, иако многу сметаа дека станува збор за еден неискусен чувар на мрежата, „Банда“ како што...
Ракомет Спорт

Дисингер: Не знам што се случи, игравме добри 40 минути!

Слободен печат
Вардар го претрпе и вториот пораз (по ред) сезонава во Лигата на шампионите и тоа повторно со висока разлика овојпат на гостувањето во Унгарија кај...