Директорот на Звезда, Терзиќ одбива да се пресели кај Алиоски - Слободен печат

Директорот на Звезда, Терзиќ одбива да се пресели кај Алиоски

Звездан Терзиќ ја одби можноста да го напушти српскиот тим и да се пресели во Лидс.

Генералниот директор на Црвена звезда, Звездан Терзиќ, добил понуда да седне на директорската функција во Лидс каде настапува македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски.
Терзиќ за српски „Курир“, потврди дека добил понуда, но и дека ја одбил.

– Рано ми е за нови предизвици. Се уште не ја завршив работата тука – изјави Терзиќ за „Курир“.

Звездан Терзиќ на директорската функција во Црвена звезда дојде во 2013 година и е најзаслужен што „црвено-белите“ се препородија и во последните две години играат во групната фаза во Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

Остави Коментар

2 × пет =

Прочитај повеќе

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат

„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат

Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Слободен печат

Податок според кој Ѓоковиќ може да биде најдобриот на сите времиња! (ФОТО)

Слободен печат