Џинот Ван Дајк како мало дете покрај НБА ѕвезда (ФОТО) – Слободен печат
ОстанатoСпортФудбал

Џинот Ван Дајк како мало дете покрај НБА ѕвезда (ФОТО)

Средбата помеѓу фудбалскиот и кошаркарскиот џин резултира со неверојатни сцени.

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџин ван Дајк со своите 193 сантиметри е еден од највисоките фудбалери на денешницата и во споредба со пониските противници изгледа како вистински колос.

Бидејќи фановите се навикнаа да го гледаат како доминира со својата висина и сила, па средбата со новата НБА сензација, Тако Фал резултира со неверојатни сцени.

Тако Фал е сенегалски кошаркар и нова сензација во НБА лигата, тој на последниот драфт беше избран од Бостон селтикс, висок е 231 сантиметар со што се израмни со Мануте Бол и Георге Мурешан како највисоки кошаркари кои настапувале во НБА лигата.

Ливерпул токму во Бостон играше против Севиља (2:3) и по натпреварот фудбалерите на европскиот шампион се дружеа со кошаркарите на Бостон, а сликите на кои Ван Дајк изгледа како мало дете покрај кошаркарскиот колос станаа вистински хит на социјалните мрежи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close