Џиџи Датоме од Фенербахче во Олимпија Милано

32-годишниот Луиџи Датоме одлучи после пет години да се раздели со турскиот клуб Фенербахче.

Само неколку часа подоцна, дојде и официјална потврда за неговиот нов клуб во кариерата.

Италијанецот се врати на домашно тло, односно од следната сезона ќе ги брани боите на Олимпија Милано.

Ова е четврто големо засилување за клубот, откако претходно беа ангажирани Малколм Дилејни (Барселона), Кајл Хајнс (ЦСКА) и Кевин Пантер (Црвена звезда).

Џиџи Датоме претходно играше уште за Монтепаски Сиена, Скафати, Виртус Рома, Детроит пистонс и Бостон Селтикс.

Прочитајте и...  Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат