Tag : олимпија милано

Кошарка Спорт

Џиџи Датоме од Фенербахче во Олимпија Милано

Слободен печат
32-годишниот Луиџи Датоме одлучи после пет години да се раздели со турскиот клуб Фенербахче. Само неколку часа подоцна, дојде и официјална потврда за неговиот нов...
Кошарка Спорт

Коронавирусот ги затвори вратите и во Евролигата

Слободен печат
По фудбалската Серија А која одложи дури пет натпревари од 26. коло, и кошаркарската Евролига почна да се соочува со проблеми поради коронавирусот. Имено, челниците...