18 C
Скопје

Tag : олимпија милано

Кошарка Спорт

Евролига: Олимпија Милано и Барселона последни учесници на Ф4

Слободен печат
Екипите на Олимпија Милано и Барселона им се приклучија на Анадолу Ефес и на ЦСКА Москва во завршната битка за титулата во кошаркарската Евролига. ЦСКА...
Кошарка Спорт

Евролига: Милано го совлада Ефес за предност на домашен терен во плеј-офот

Слободен печат
Екипата на Милано го совлада Анадолу Ефес со 98:75 во последното коло од регуларниот дел од сезоната и со тоа успеа да си обезбеди предност...
Кошарка Спорт

Џиџи Датоме од Фенербахче во Олимпија Милано

Слободен печат
32-годишниот Луиџи Датоме одлучи после пет години да се раздели со турскиот клуб Фенербахче. Само неколку часа подоцна, дојде и официјална потврда за неговиот нов...
Кошарка Спорт

Коронавирусот ги затвори вратите и во Евролигата

Слободен печат
По фудбалската Серија А која одложи дури пет натпревари од 26. коло, и кошаркарската Евролига почна да се соочува со проблеми поради коронавирусот. Имено, челниците...