Tag : луиџи датоме

Кошарка Спорт

Џиџи Датоме од Фенербахче во Олимпија Милано

Слободен печат
32-годишниот Луиџи Датоме одлучи после пет години да се раздели со турскиот клуб Фенербахче. Само неколку часа подоцна, дојде и официјална потврда за неговиот нов...
Кошарка Спорт

Датоме и Галинари подготвени за Мундобаскетот

Слободен печат
Во таборот на италијанската кошаркарска репрезентација конечно слушнаа добри вести. Едни од најдобрите кошаркари на „Аѕурите“, Луиџи Датоме и Данилко Галинари се подготвени да настапат...