Датоме и Галинари подготвени за Мундобаскетот - Слободен печат

Датоме и Галинари подготвени за Мундобаскетот

Во таборот на италијанската кошаркарска репрезентација конечно слушнаа добри вести. Едни од најдобрите кошаркари на „Аѕурите“, Луиџи Датоме и Данилко Галинари се подготвени да настапат на Светското првенство во Кина.

Комплетните подготовки, Италијанците ги одработија без Датоме и Галинари кои се мачеа поради незгодните повреди,  но најновите прегледи покажаа дека се подготвени за настап.

Двајцата кошаркари уште утре ќе се појават на теренот на пријателскиот натпревар против Србија на последниот турнир пред стартот на Мундобаскетот.

Затоа пак, на утрешната средба нема да настапи Амаедео Дела Вале која има истегнување на вратните мускули и ќе одмора до стартот на СП (31 август), а во составот исто така нема да биде и Џампаоло Рици.

Прочитај повеќе

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 × three =

Прочитај повеќе

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат

Баерн си најде десен бек во Мадрид

Слободен печат