Џеј Ло во проблеми – Поради една фотографија ќе мора да плати 150.000 долари

Фотоагенцијата „Splash News an Picture Agency“ одлучила да ја тужи Лопез поради користење на авторски права. Латино дивата пред две години објавила една од фотографиите на агенцијата на својот Инстаграм профил на стори без нивна дозвола.

Станува збор за фотографија на која Џеј Ло и нејзиниот вереник Алекс одат по улиците на Њујорк. Според тужбата поднесена од американскиот сојузен суд во Калифорнија, Лопез никогаш не добила дозвола од агенцијата да ја објави таа фотографија.

„Тужителот никогаш не ја дал фотографијата на Лопез на користење. Џенифер Лопез бев дозвола или пак некој кој објавува на нејзиниот профил, ја копирал фотографијата и ја објавил на нејзиниот официјален профил на Инстаграм во 2017-та година“ – стои во соопштението.

View this post on Instagram

Blushing 💕 @sally_lapointe #selfie

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Со оглед на тоа што оттогаш поминале две години, од агенцијата тврдат дека тогаш ја предупредиле Џеј Ло и нејзините менаџери, но тоа тие не го сфатиле сериозно.

Од агенцијата бараат 150.000 долари отштета и забрана за Лопез и нејзиниот тим повторно да ја објават таа фотографија.

View this post on Instagram

St.Tropez 2019 ☀️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат