15.8 C
Скопје

Tag : одат

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕвездата од „50 нијанси сиво“, Дакота Џонсон: „Веројатно цел живот ќе морам да одам на терапии“

Слободен печат
Актерката, ќерка на познатите актери Дон Џонсон и Мелани Грифит, искрено проговори за својата борба со депресијата. Згодната бринета која се прослави со улогата на...
Македонија Слајдер

Премиерот и министрите кои беа во контакт со Димитриевски, одат во домашна самоизолација

Горан Наумовски
По информацијата дека градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски е позитивен на КОВИД-19, а кој вчера одржа состанок на кризниот штаб на Куманово, ја информираме јавноста...
Вести Македонија

Граѓаните со симптоми на коронавирус да не одат, туку  да се јават кај матичниот лекар

МИА Агенција
Владата на Фејсбук ги повика граѓаните доколку имаат симптоми типични за коронавирус, како температура, треска, кашлица, отежнато дишење, да се јават телефонски кај нивниот матичен...
Здравје Магазин

Лекови и намирници кои НЕ СМЕЕТЕ да ги мешате!

Слободен печат
„Бизнис инсајдер“ претставува четири најопасни комбинации на лекови и храна на кои сериозно треба да обрнете внимание.  Зелен зеленчук (брокули, спанаќ, прокељ) кој е богат...
Еспресо Шоу биз

Џеј Ло во проблеми – Поради една фотографија ќе мора да плати 150.000 долари

Слободен печат
Фотоагенцијата „Splash News an Picture Agency“ одлучила да ја тужи Лопез поради користење на авторски права. Латино дивата пред две години објавила една од фотографиите...