„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Се ближи објавувањето на 21-от студиски албум на познатиот британски хард рок бенд „Deep Purple“…

Албумот под назив „Whoosh!“, во продукција на дискографската куќа „earMUSIC“, ќе излезе на 7-ми август, а бендот го објави новиот сингл „Nothing At All“.

Продуцентската палка повторно ја презема канадскиот продуцент Боб Езрин, кој работеше и на последните два албуми на бендот: „Now What!“ од 2013 и „Infinite“ од 2017 година.

album Whoosh!, promo

Албумот „Whoosh!“ ќе биде достапен во лимитирано издание CD+DVD кое вклучува и едночасовен разговор со Роџер Гловер и Боб Езрин и исто така уникатно, за првпат, комплетно видео од настапот на бендот на фестивалот „Hellfest“ кој се случи во 2017 година. Исто така, ќе биде достапна и верзија на грамофонска плоча и DVD, а воедно албумот ќе може да се набави и во дигитална верзија.

Прочитајте и...  Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

– Овој албум вклучува материјали кои најмногу ги израдуваа членовите на бендот, вклучувајќи го и Боб Езрин. Отсекогаш уживавме да создаваме нова музика и да го пренесеме тоа задоволство на нашите лојални обожаватели, изјави гитаристот Стив Морс.

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат