19.8 C
Скопје

Tag : британски

Вести Свет Слајдер

Британскиот министер за здравство предупредува: Индискиот сој е 40% позаразен од британскиот

Слободен печат
Британскиот министер за здравство, Мет Хeнкок, изјави дека индискиот сој на вирусот ковид-19, или како што сега го нарекуваат, „делта варијанта“, е за 40% позаразен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Погледнете што облекоа познатите на доделувањето на „BRIT Awards“

Слободен печат
Доделувањето на наградите „BRIT Awards“ за првпат е одржано во 1977 година и оттогаш има за цел да ги претстави и прослави најдобрите од британската...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Твитерџиите погодуваат на кого личи Тони Блер: Новата фризура на поранешниот британски премиер хит на социјалните мрежи

Слободен печат
Се чини дека затворањето поради пандемијата на вирусот корона го погоди и поранешниот британски премиер Тони Блер, кој како и многу други граѓани долго време...
Вести Македонија

Британскиот сој на коронавирусот зема замав во штипскиот регион

Слободен печат
 Британскиот сој на корионавирусот почна забрзано да се шири во штипскиот регион, алармираат епидемиолозите од Центарот за јавно здравје. Директорката на Центарот за јавно здравје,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Британски таблоид треба да ѝ исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат
Уредникот на магазинот „Mail on Sunday“, британскиот таблоид мора да исплати повеќе од половина милион евра за трошоците од судската постапка откако го загуби спорот...
Вести Свет

Паника во Италија дека меѓу учениците се шири британскиот сој на коронавирусот

Слободен печат
Во еден ден во Италија 391 лице почина од ковид 19, а меѓу 292.500 тестирани откриени се 15.000 новозаразени, пренесува агенцијата Анса. Поради ширење на...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер

Британски, бразилски, јужноафрикански: Што засега се знае за новите соеви на коронавирусот и колку се опасни?

Слободен печат
Вирусите постојано се менуваат мутирајќи, а варијациите на вирусот SARS-CoV-2, забележени се ширум светот. Светската здравствена организација објави дека од досега забележените варијанти, некои се...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат
Се ближи објавувањето на 21-от студиски албум на познатиот британски хард рок бенд „Deep Purple“… Албумот под назив „Whoosh!“, во продукција на дискографската куќа „earMUSIC“,...
Вести Економија

Дејли Мирор и Дејли Експрес ќе укинат 550 работни места

Слободен печат
Издавачот на британските весници Деји Мирор и Дејли Експрес, Рич (Reach), планира да укине околу 550 работни места, бидејќи поради епидемијата на коронавирусот повеќе читатели...
Вести Свет

Британски научници измислија нов модифициран инхалатор за борба против Ковид – 19

Слободен печат
Истражувачи од британскиот универзитет во Саутемптон смислиле нов инхалатор кој треба да им помогне на луѓето заразени со коронавирус да се изборат со него во...