Tag : Бенд

Културен печат

Музичка сцена: Бендот „Ред-тејлд хилер“ го објави својот трет сингл

Тони Димков
Кумановското дуо „Ред-тејлд хилер“ (Red-Tailed Healer), кое се појави на домашната и на интернационалната сцена со своите сингл-изданија „Resilience“ и „Openness“, го издаде и својот...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Најпопуларниот женски бенд се распаѓа – Една членка ја напушти групата?

Слободен печат
Џеси Нелсон исчезна пред повеќе од 2 недели од јавноста, а загрижените фанови на групата „Little Mix“ постојано прашуваат што е со неа. Иако албумот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

AC/DC објавија дел од новата песна „Shot in the Dark” (ВИДЕО)

Слободен печат
Триесет секунди тизер од новата песна „Shot in the Dark” на рок групата AC/DC собра за кратко време повеќе од 5.500 коментари. „Го преслушав овој...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

AC/DC повторно заедно, веста за враќањето ја објавија во весниците (ФОТО)

Слободен печат
Пејачот Брајан Џонсон, басистот Клиф Вилијамс и бубњарот Фил Рад официјално се вратија во AC/DC, а тоа го докажува и првата официјална фотографија на повторно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кам-бек на шведскиот бенд – АББА најави пет нови песни за следната година

Слободен печат
По повеќе од 25 години, шведскиот поп-бенд АББА најави дека ќе издаде пет нови песни во следната 2021 година. Ова информација ја потврди Бјорн Улвеус,...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат
Се ближи објавувањето на 21-от студиски албум на познатиот британски хард рок бенд „Deep Purple“… Албумот под назив „Whoosh!“, во продукција на дискографската куќа „earMUSIC“,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Многумина ја нарекувале шестиот член на „Ролинг Стоунс“: Анита Паленберг е девојката која ги освои мажите на познатиот бенд!

Слободен Печат
Ја нарекувале шестата членка на Ролинг Стоунс. Во далечната 1965 година, тогашната 21-годипна Анита се запознала со Ролинг Стоунс после нивниот концерт во Минхен и...
Вести Култура

Стефан од Conquering Lion: „Revolution Time“ е комбинација од roots reggae и new roots, зачинет со елементи од dub жанрот

Слободен печат
Conquering Lion е даб/реге/кросовер бенд од Тетово (Македонија) кој своето творештво го започнува во април 2007. Во октомври 2009. бендот го издава својот прв албум...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Една од најслушаните песни за Велигден, „Километри“ во ново руво од Лозано и бендот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Еден од најголемите хитови на познатиот пејач Влатко Лозаноски – Лозано, „Километри“ доби ново руво. Познатиот пејач и неговиот бенд од дома ја изведоа една...
Еспресо Шоу биз

Празник за уши, но и очи: Погледнете ги девојките од бендот на Лозано (ФОТО)

Слободен печат
Популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано во моментов е број еден на македонската сцена од сите можни аспекти. Ќе наведеме само неколку, бидејќи навистина ги...