• Бенд

Пејачот од „Никогаш не е доцна“ пронајден мртов во хотелска соба во Макарска

Милутин Сретеновиќ Срета (74), пејачот на „Мостар севдах реунион“, почина утрово во Макарска во хотелска соба, откако синоќа овој популарен бенд одржал концерт. – Шокиран сум, загубивме прекрасен човек и врвен уметник. Се разбира, ги прекинуваме концертите на „Мостар севдах реунион“. Вечерва требаше да се одржи концерт во Шибеник, а еден ден подоцна во Трогир …

Пејачот од „Никогаш не е доцна“ пронајден мртов во хотелска соба во Макарска Read More »