• ДИП

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Се ближи објавувањето на 21-от студиски албум на познатиот британски хард рок бенд „Deep Purple“… Албумот под назив „Whoosh!“, во продукција на дискографската куќа „earMUSIC“, ќе излезе на 7-ми август, а бендот го објави новиот сингл „Nothing At All“. Продуцентската палка повторно ја презема канадскиот продуцент Боб Езрин, кој работеше и на последните два албуми …

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО) Read More »