17.8 C
Скопје

Tag : објавија

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Принцот Луис денес полни три години: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографија од најмалиот син!

Слободен печат
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денес објавија нова фотографија од најмладиот син, принцот Луис. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам сега веќе и со традиција, секој...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

AC/DC објавија дел од новата песна „Shot in the Dark” (ВИДЕО)

Слободен печат
Триесет секунди тизер од новата песна „Shot in the Dark” на рок групата AC/DC собра за кратко време повеќе од 5.500 коментари. „Го преслушав овој...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

AC/DC повторно заедно, веста за враќањето ја објавија во весниците (ФОТО)

Слободен печат
Пејачот Брајан Џонсон, басистот Клиф Вилијамс и бубњарот Фил Рад официјално се вратија во AC/DC, а тоа го докажува и првата официјална фотографија на повторно...
Забава Магазин Магазин слајдер

Само што објавија албум, а веќе подготвуваат нов – „The Killers“ повторно се вратија во студиото

Слободен печат
Дали веќе имате своја омилена песна од најновото издание? Само неколку дена по објавата на новиот албум, „The Killers “ пред себе имаат неверојатни реакции....
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат
Се ближи објавувањето на 21-от студиски албум на познатиот британски хард рок бенд „Deep Purple“… Албумот под назив „Whoosh!“, во продукција на дискографската куќа „earMUSIC“,...