3.4 C
Скопје

Д-р Дре и неговата сопруга Никол Јанг се разделуваат: Развод од „пеколот“ и алиментација од два милиони месечно

Откако ова лето беше објавено дека раперот д-р Дре и неговата сопруга Никол Јанг по 24 години решиле да стават крај на својот брак, сега се појавија деталите за овој, се чини „пеколен“ развод.

Никол, која поднесе барање за развод, од музичарот чие богатство се проценува на 800 милиони долари побарала алиментација во износ од два милиони американски долари месечно.

Instagram
Instagram

Како што пренесуваат странските медиуми, Јанг побарала пристап до неговите деловни документи, но Дре го одбил тоа барање.

Тој се обидува да ја среди ситуацијата и да се извлече од сè. Тој сака да ја остави скоро со ништо“, изјави нејзиниот адвокат за „Daily Mail“.

Instagram
Instagram

Имено, Д-р Дре тврдел дека, според предбрачниот договор што го потпишале во 1996 година, неговите работни обврски биле само негова работа.

Прочитајте и...  Која е разликата помеѓу паника и анксиозност?

Никол не беше вработена за време на нивниот брак, кој траеше 24 години, туку беше дома и се грижеше за децата. За време на бракот, нивниот имот порасна на скоро милијарда долари, а тој сега не сака да ѝ даде ништо“, објасни нејзиниот адвокат.

Instagram
Instagram

Никол и Дре се венчаа во 1996 година. Тие заедно имаат две деца, синот Труси и ќерката Трули, а Дре покрај нив има уште пет деца со други жени.

Поврзани вести

ФОТО | Хит на социјалните мрежи: Некој од Град Скопје одлучил да го фотошопира Берни Сандерс на скопските клупи

СП.

Тие би избегнале да платат било што: Ова се најголемите скржавци во зодијакот!

Слободен Печат

ФОТО | Имот кој зрачи со елеганција во бохо стилот според вкусот на неговата сопруга: Славниот Меј Дејмон ја продава својата луксузна вила за 21 милион долари

Слободен печат

ФОТО | Трендот продолжува: Во бикини на снег, Јелена Карлеуша, Теа, Сандра Африка, Кристина и Аделина!

М.Р

Пејачката го почести фановите за 30-годишнината од кариерата: Мараја Кери штотуку објави нов ремикс албум!

Слободен печат

ФОТО | Враќање во седумдесеттите: Капутот од овчо крзно е хит број 1 оваа зима!

Слободен печат

Остави Коментар