„Црвено копче“: ФИФА со револуционерна одлука за местењето на натпревари!

Светската фудбалска куќа одобри специјална апликација дизајнирана да им помогне на фудбалерите.

Со негова помош, играчите ќе можат да информираат за секој обид за местење на натпревари на кои тие се сведоци.

Апликацијата „Црвено копче“ е во сопственост на глобалниот синдикат на играчи на ФИФПРО и ќе се дистрибуира насекаде преку локалните фудбалски синдикати.

Секој сигнал ќе го испита релевантниот оддел на ФИФА, а според ФИФПРО, апликацијата ќе им даде шанса на играчите да информираат за неправилностите без страв за себе, за своите семејства и за нивните кариери.

Прочитајте и...  Шкупи со рекордна победа во историјата на македонскиот футсал

Поврзани вести

ВИДЕО: Барса во финалето на Кралскиот куп го чека Енис Барди!

Слободен печат

ВИДЕО: Лондонската магла ги „проголта“ шампионските амбиции на Манчестер јунајтед!

Слободен печат

ВИДЕО: Цел меч за Несторовски на „Сан Сиро“, Милан до бод во 97 минута!

Слободен печат

ФОТО: Го преживеа падот на авионот на Шапекоенсе, сега преживеа нова голема несреќа!

Слободен печат

Српскиот фудбалер Живковиќ ја плати целата сума за лекување на осумгодишно девојче!

Слободен печат

ВИДЕО: Во финишот им избега победата на Елмас и Наполи!

Слободен печат

Остави Коментар